- Reklama -
DomůCestováníKrása v Indickém oceánu

Krása v Indickém oceánu

Již jste navštívili klasické destinace jako Chorvatsko, Španělsko nebo Řecko a rádi byste poznali něco nového? Máme pro Vás tip na tropickou destinaci ukrytou v Indickém oceánu. Nebudeme Vás dlouho napínat, jedná se o Maledivy.

Maledivy jsou ostrovní stát, skládají se přibližně z 1200 ostrovů. Jedná se o malé ostrovy a ostrůvky o velikosti cca 1km2. Místní obyvatelé se dlouhou dobu živili pouze rybolovem. Vývoz tuňáku je i v dnešní době důležitým vývozním artiklem Malediv. Koncem tisíciletí ale přišel velký turistický rozmach.

Turismus na Maledivách

První turista na Maledivy přijel v 70 letech. Od té doby se na Maledivách postavilo mnoho resortů. Nyní Maledivy navštěvují miliony turistů ročně. V roce 2012 se otevřela možnost navštívit i obydlené ostrovy kde žijí místní. Do této doby bylo možné strávit dovolenou na Maledivách pouze v resortech. Obydlené, tzv. lokální ostrovy jsou cenově jiná kategorie než resorty na Maledivách. Typicky se jedná o malý rodinný hotel nebo penzion s několika pokoji.

Pokud se rozhodnete strávit Vaši dovolenou na Maledivách v resortu, čekají Vás gurmánské zážitky, plážové bary s alkoholem, dokonale uklizené pláže, masáže a všudypřítomný personál, který se bude starat o Vaše pohodlí.

Pro ty co rádi poznávají místní kulturu, stravu a zvyklosti jsou vhodné lokální ostrovy. Nenabízí takový luxus a je zde zakázána konzumace alkoholu. Ceny jsou cca třetinové oproti resortům.

Co zažít na Maledivách

Oceán, palmy a pláž. Ty uvidíte na Maledivách úplně všude. Každý kdo jede na Maledivy by měl vyzkoušet šnorchlování. Maledivy jsou obklopené korálovými útesy. Na vlastní oči můžete hodiny pozorovat neskutečně bohatý podmořský život. V přirozeném prostředí uvidíte mořské želvy, manty nebo různé druhy žraloků, kterých není třeba se bát.

Maledivy nabízí to nejlepší pro přístrojové potápěče. Rybáři si na Maledivách chytí životní úlovek. Maledivy toho nabízejí opravdu hodně, nudit se tu snad ani nedá.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img