- Reklama -
DomůAktualityKočky jako ochránci aneb nejen o symbolickém významu těchto krásných stvoření

Kočky jako ochránci aneb nejen o symbolickém významu těchto krásných stvoření

Kočky jsou skutečně pozoruhodnými bytostmi a pojí se s nimi v našich myslích celá řada vlastností. Vnímány bývají jako elegantní, nezávislé, ale také velice inteligentní a zvídavé.

Právem jim také bývá přisuzován ochranný význam. Ostatně stačí si uvědomit, že roztomilá kočička chytající myš není jen výjevem z dětských pohádek, ale pro člověka jde o důležitou pomoc: Hlodavci mohou přenášet různé nemoci, před nimiž je potřeba příbytek uchránit.

To se dále promítlo i do symbolického významu. Skutečně se věří, že kočka je jakýmsi ochranným talismanem s až magickou mocí. Řada kultur tak měla kočky a kočkovité šelmy v oblibě. Patřili k nim například Keltové, kteří je spojovali se svou bohyní Brighid.

Dnes nám tato stvoření slouží především jako něžní domácí společníci, kteří dokáží naše domovy naplnit zvláštním kouzlem. Zkusíte ho s námi poznat?

Zajímají Vás také věci mezi nebem a zemí? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Například úvahu o  ezoterice či o stromu života.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img