- Reklama -
DomůCestováníJeden výlet lepší, než sto psychiatrů

Jeden výlet lepší, než sto psychiatrů

Ničí vás stereotyp všedních dnů? Žijete v neustálém stresu a nesnášíte šeď zimních plískanic? Máte pocit, že se nemáte na co těšit? Pokouší se o vás deprese? Máme pro vás „lék“ na vaši bolavou duši. Lepší, než sto psychiatrů, je jeden vydařený výlet s rodinou nebo přáteli.

Zadejte si jako cíl vašich cest pozici – Karlštejn a uvidíte, že se nudit nebudete. Dostanete se do míst, kudy se procházel český král a římský císař Karel IV. a budete se kochat nejen krásou zdejších míst, ale zároveň si užívat místní pohostinnosti. Zázemí, co se střechy nad hlavou týče, i jako občerstvovací stanice, naleznete v penzionu Karlštejn. Původní hotel zde poskytoval své služby už od roku 1931. V posledních letech byl ale modernizován a přestavěn na stylový penzion. Penzion Karlštejn nabízí deset rodinných pokojů vhodných pro rodiny s dětmi.

Můžete přijet vlakem

Jeho poloha je logisticky výhodná nejen z hlediska napojení na dopravní infrastrukturu, ale lze ji vnímat jako středobod všech výletů a centrum dění. Rezervovat ubytování online lze jednoduše pomocí interaktivní aplikace na webu penzionu. Součástí Penzionu Karlštejn je rovněž restaurace, která nabízí především speciality české kuchyně, včetně několika druhů točeného piva.

Objekt se nachází přímo u nádraží, takže k němu můžete dojet vlakem a váš výlet tak zpestřit ještě víc. Jízda mašinkou s vagóny se stane atraktivním zážitkem zejména pro děti, pro vás bude zase levnější, co do nákladů za dopravu.

I v zimě to zde žije

Na Karlštejně nesmíte minout zdejší raritu v podobě středověkého hradu, který je pěší cestou vzdálen od penzionu zhruba dva kilometry. Dalšími lákadly jsou aktivity v okolí. Jednou z nich je ZOOpark, v němž žije nespočet exotických zvířat. Dominantou Zooparku jsou lvi a párek bílých tygrů.

Nebo se můžete vydat na vyhlídku vápencových lomů Velká a Malá Amerika, což je území patřící mezi největší divy české biosféry. Lomy jsou propojeny podzemními vápencovými štolami. Zdejší příroda a klima vám prospějí v každém ročním období. Na vlastní oči uvidíte, že i v zimě to zde žije a rozhodně tu nebudete sami!

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img