- Reklama -
DomůZdravíJak na dokonale čisté zuby krok za krokem

Jak na dokonale čisté zuby krok za krokem


Správné čištění zubů je tím nejdůležitějším krokem na cestě za dokonalým úsměvem. Přitom právě čištění zubů není vůbec nic složitého, a pokud vsadíte na správné pomůcky i vhodnou techniku, máte vyhráno. Víte tedy i vy, jak a čím si správně čistit zuby?

Že je třeba si zuby čistit alespoň dvě minuty? Mýtus. Zuby si musíte čistit tak dlouho, dokud nebudou zcela čisté za použití vhodných pomůcek. Jestliže tedy hledáte to nejlepší řešení, vsaďte na zubní kartáček curaprox 5460. 

Curaprox 5460 pro nejlepší výsledek z čištění

Bez vhodných pomůcek se vám budou zuby čistit velmi těžko. A i když si většina z nás vybírá kartáček podle barvy, soustředit bychom se měli spíš na parametry, jako je velikost hlavičky, počet štětin a jejich měkkost. Ideálně vybírejte kartáček s menší hlavičkou, která se lépe zvládne přizpůsobit tvaru zubů. Co se týče štětin kartáčku, není pravdou, že tvrdší kartáček toho víc vyčistí. Štětiny kartáčku by naopak měly být měkké, aby při čištění nepoškozovaly dásně. Ideálním řešením je curaprox 5460, který svým designem zároveň oživí každou koupelnu. Jedním kartáčkem to ale bohužel nekončí. Ke správnému čištění zubů napomáhá i jednosvazkový nebo mezizubní kartáček. U mezizubních kartáčků je obzvlášť důležité vybrat jeho správnou velikost. 

Jak si správně čistit zuby?

Čištění zubů není žádná věda. Kartáček nejprve přiložte jednou polovinou na zub a druhou na dáseň v úhlu 45 stupňů. Právě správný úhel je pro efektivní čištění klíčový. Pomalu začněte dělat malé a krouživé pohyby. Tím čistíte jak zuby, tak ale i dásňový žlábek. Mimo krouživých pohybů provádějte kartáčkem také pohyby zespoda nahoru, nimiž dobře odstraníte zubní plak. Kartáček během čištění držte lehce, neboť pokud budete moc tlačit, můžete si zbytečně poškodit dásně. Tímto jednoduchým způsobem si vyčistěte celou přední část dolního a horního patra. Stejnou pozornost je třeba věnovat i zadní části zubů. Následně postavte kartáček přímo proti plochám stoliček a krouživými pohyby je vyčistěte. Všechny zuby pak ještě dočistěte jednosvazkovým kartáčkem a mezizubní prostory vhodným mezizubním kartáčkem. Na závěr se zbavte zbytků bakterií ústní vodou. Myslete také na to, že správnou techniku čištění zubů byste měli vždy konzultovat se svojí dentální hygienistkou a neustále ji trénovat. Uvidíte, že se to vyplatí. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img