- Reklama -
DomůAktualityKartářství má bohatou historii

Kartářství má bohatou historii

Na kartářky se dnes obrací stále více lidí, nejen proto, aby poodhalili, co je čeká v budoucnosti, ale také získali radu potvrzení nebo pochopení svého rozhodnutí. Kartářství ale rozhodně není nic nového snaha. Vidět do budoucnosti provází lidstvo od nepaměti.

Už jeskynní lidé rozhazovali zbytky kostí a zkoušeli vyčíst budoucnost, tedy spíše jak úspěšná bude výprava lovců a co je čeká v nadcházejícím období. K věštění se používaly různé pomůcky, ale karty jsou známé po mnoho století. V minulosti bylo běžné, že před každým významným rozhodnutím se navštívila věštírna a lidé důvěřovali jejím předpovědím. V dobách rozmachu řecké kultury byly věštby velmi vážené a mnoho mocných se na jejich základě rozhodovalo. Původně se karty používaly jen k hraní různých her. Věštba z karet vznikla v Itálii ve 14. století, kdy byly zhotoveny první sady karet pro poskytování rad a vodítek pro rozhodování.

Ve středověku bylo věštění považováno za temné umění čarodějnic, výrazně trestáno a potlačováno a kartářky tak stály na okraji společnosti. Následně však, v 18. a 19. století, se věštění pomocí karet stalo populární zejména v Evropě, a to především díky okultním a mystickým hnutím té doby. V této době se také začaly objevovat první profesionální věštkyně a věštírny, které se staly velmi oblíbené mezi bohatými a mocnými lidmi. V průběhu 20. století se výklad karet stal běžnou součástí životů mnoha lidí a dnes jsou kartářky vyhledávané pro rady, k pochopení svého života a k získání náhledu do budoucnosti.

Karty jsou schopny odpovědět na mnoho otázek, ať už se jedná o přítomnost nebo blízkou budoucnost, vždy ale vše závisí na aktuální situaci. Například, pokud se někdo připravuje na náročnou zkoušku, karty mu mohou ukázat, že bude úspěšný. Nicméně, když po této informaci nechá vše náhodě a ukončí přípravy, může se vše změnit.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img