- Reklama -
DomůCestováníJak se bezpečně zabalit na hudební festival

Jak se bezpečně zabalit na hudební festival

Chystáte se v létě na jeden z populárních hudebních festivalů u nás či v zahraničí? Budete na akci přespávat? Pak nezapomeňte na naše tipy, jak se na takovou mini-dovolenou zabalit a co vám nesmí chybět.

Určitě počítejte se dvěma zavazadly – jedním příručním, např. batohem nebo menší víkendovou taškou a dále pak s malou kabelkou nebo pokud máte osobních věcí opravdu pomálu, možná si vystačíte i se stylovou mini-kabelkou na mobil.


Co patří do batohu

V závislosti na místě, kde budete přespávat, si pak sbalte dané potřeby do příručního zavazadla. Do stanu budete mít asi jiný seznam věcí než do vybaveného hotelu. Zabalte opravdu jen to nejnutnější a pokuste se vybrat vždy tu nejmenší možnou variantu – např. malý skládací rychleschnoucí ručník, malé balení odličovacích ubrousků, apod.


Nezapomeňte také na náhradní suché oblečení a pláštěnku nebo deštník, případně holinky, víte, jak to dopadne s rozmočenou loukou na festivalu…Myslete i na noční nával hladu a pokud ho nechcete zahánět pochybným jídlem ze stánku, oceníte nějakou oříškovou tyčinku a smoothie.

Co si zabalit do kabelky

Do malé kabelky chcete vměstnat věci, jejichž ztráta nebo krádež by měly zásadní dopad. Jedná se tedy o peněženku, osobní doklady, peníze, platební kartu, mobil a klíče. Opět je osekejte na co nejmenší objem, sundejte z kroužku opravdu jen klíče od bytu a na festival určitě nepotřebujete věrnostní kartičku do oblíbené drogerie.


Takto sbalené věci se vám vejdou přes rameno a do jedné ruky, což oceníte zejména, pokud na festival cestujete vlakem nebo veřejnou dopravou. Pokud přespáváte na místě ve stanu, nenechávejte v něm žádné cennosti a cestu k němu si pečlivě zapamatujte, případně vyfoťte, ať k němu trefíte i potmě nad ránem.

Bezpečí nadevše

Své osobní věci si hlídejte i na koncertech, kabelku nenoste na zádech, nejlépe si ji omotejte kolem ruky a hlídejte. Funguje také si napsat číslo telefonu nebo číslo na nejbližší osobu na ruku a v nouzové situaci pak jen požádáte někoho kolem o zavolání. Pokud jedete ve více lidech, určete si předem místo setkání, pokud se ztratíte v davu, např. po koncertě se sejdete u stánku s pitím apod.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img