- Reklama -
DomůCestováníCo si vzít na turistiku?

Co si vzít na turistiku?

Určitě každý z nás, který má v plánu se vydat na turistiku, se chce na ni připravit co nejlépe. Samozřejmě, jak víme, že počasí je nevyzpytatelné vždy se třeba připravit na všechno. Pokud jdete na túru poprvé, určitě máte dilema s tým,  co si vzít na sebe a rovněž, jaké potřebné věci si zabalit. Dnes se budeme zabývat tím, že co Vám nesmí při turistice chybět a jaký je nejvhodnější oděv pro vás a vaši výpravu.

Pohodlná obuv

Jak víme, turistika není hodinová cesta, a proto si třeba zvolit pohodlnou obuv, která vám není těsná a rovněž ani volná. Nejvhodnější pro vaši nohu budou boty vyrobené na turistiku. Ale pokud nemáte takovou obuv, stačí zvolit kvalitnější tenisky a určitě ne v bílé barvě. V takovém případě je třeba si hlavně dávat pozor v v případě deště, že kameny mohou být kluzké a v tomto případě tenisky moc nedoporučujeme.

Teplá bunda

Tím, že je jaro a svítí sem tam sluníčko určitě si neberte tenké bundy, jaro je nevyzpytatelné. Pokud půjdete na turistiku do kopců a jak bychom měli vědět, že čím výše stoupáme, tím je více chladnější. Takže nezapomínejte na teplejší oblečení, které Vás zahřeje .

Pláštěnka

Jak jsme psali jaro je nevyzpytatelné, a proto je vždy dobré mít ve svém batohu alespoň igelitový jednorázový pláštěnka, který Vás ochrání před deštěm a vy budete mít suché oblečení. Určitě nikdo z nás nemá rád, když je mokrý a kvůli tomu vzniká i onemocnění.

Mobil

V případě pokud jdete na túru sám, nebo i s partou, je vždy dobré si vzít na túru mobil v případě pokud byste se ztratili. Samozřejmě někdy v některých oblastech není signál a pokud místa neznáte raději se držte ve skupinách.

Kožený Batoh

Určitě nezapomínejte ani na batoh. V tomto případě bychom doporučili vhodný na turistiku, nebo výborný společník může být i kožený batoh, protože je vyroben z pravé kůže je odolný vůči vodě, takže v nepříznivém počasí se vám voda nedostane dovnitř, rovněž je šitý z hrubých nitek, které se vám neroztrhne jen tak.

Voda

Samozřejmě nelze zapomínat na pitný režim. Voda je velmi důležitá při turistice. V tomto případě si vezměte alespoň dvoulitrovou láhev. Budete to mít sice těžší, ale budete vděčný za to, že jste si ji opravdu vzali.

Jídlo

Z našich zkušeností si vždy přibalte něco sladší než jsou bonbóny, které Vám dodají energii a také něco slané například chléb. Věřte nám při namáhavé chůzi určitě vyhládne a budete vděčný za to, že jste si přibalili do ruksaku i občerstvení.

Milý začátečníci turistiky, věříme, že jsme Vám tímto článkem pomohli k tomu jak se správně sbalit a co nejhlavnější si vzít na turistiku.

Zdroj obrázků: www.google.cz

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img