- Reklama -
DomůZajímavostiAlternativy ke kratomu, o kterých byste měli vědět

Alternativy ke kratomu, o kterých byste měli vědět

Pro mnohé je kratom přírodní zázrak z Asie, který může být ideální na mnoho účelů. Jelikož se nyní spekuluje o zákazu kratomu, bylo by dobré vědět, zda existují jakékoliv alternativy kratomu. Pro ty, kteří hledají alternativy ke kratomu, je k dispozici několik možností. V tomto příspěvku na blogu prozkoumáme některé z nejlepších alternativ kratomu a probereme, proč pro vás mohou být lepší volbou! 

Kořen Kava Kava (Pepřovník opojný) 

Kořen kavy se na ostrovech jižního Pacifiku používá jako lidový lék již po staletí. Předpokládá se, že má uklidňující účinky a může pomoci:

 • snížit stres,
 • zlepšit kvalitu spánku,
 • zlepšit náladu.

Kořen Kavy působí tak, že zvyšuje hladinu dopaminu – neurotransmiteru spojeného s pocity štěstí – v mozku. Na rozdíl od kratomu, který se často vaří do čaje nebo se užívá ve formě kapslí, se kořen kavy nejčastěji konzumuje jako nápoj z mletého prášku kořene smíchaného s vodou nebo kokosovým mlékem. Chuť Kavy se liší v závislosti na druhu použité rostliny, ale obvykle má zemitou příchuť podobnou černému čaji. Je známo, že Kava ve vysokých dávkách způsobuje nevolnost, proto je důležité začít s menším množstvím a postupně ho zvyšovat, dokud nedosáhnete požadovaného účinku.

Kořen kozlíku lékařského

Kořen kozlíku lékařského se již dlouho používá jako bylinný prostředek proti úzkosti a nespavosti. Kořeny obsahují sloučeniny, které působí stimulací receptorů v mozku, jež vyvolávají uklidňující účinky a mohou pomoci snížit pocity stresu a napětí. Kořen kozlíku lékařského obsahuje také sloučeniny, které působí jako sedativa, což může pomoci zlepšit kvalitu a délku spánku, pokud se užívá před spaním. Kořen kozlíku lékařského lze nalézt ve formě kapslí nebo uvařený do čaje – oba způsoby poskytují podobné výsledky, i když pití čaje umožňuje získat z každé dávky více díky vyšší koncentraci sloučenin. Stejně jako u jiných bylin je důležité neužívat příliš velké množství kozlíku lékařského, protože ve velkých dávkách může způsobit ospalost nebo závratě.

Kra Thum Khok – Mitragyna Hirsuta

Pokud jste milovníky kratomu a sháníte něco hodně podobného kratomu, máme pro vás méně známý produkt, a tím je skvělý Kra Thum Khok! Podle legislativy v České Republice není Kra Thum (Mitragyna Hirsuta) schválen jako potravina nebo výživový doplněk. Kra Thum se prodává pouze ke studijním a sběratelským účelům. To neznamená, že si jej nemůžete koupit! Můžete a najdete jej u nás na e-shopu Kratoless.com.  

Co je Kra Thum Khok?

Zajímá vás, co je Kra Thum Khok? Kra Thum Khok patří do čeledi Rubiaceae a roste v těchto zemích:

 • v Thajsku,
 • v Kambodži,
 • v Laosu,
 • ve Vietnamu a v některých částech Indie.

Rostlina může dosahovat výšky až 12 m a skládá se z tmavě zelených listů, které jsou opačně uspořádány podél velmi tenkých stonků. 

Proč Kra Thum Khok?

 • Je podobný kratomu.
 • Je levnější než kratom.
 • Je u nás vždy na skladě.
 • Netýká se ho zákaz, pokud se zakáže kratom. 
 • Je legální i na Slovensku.

Vyberte si ostatní alternativy ke kratomu! 

Pokud hledáte něco jiného než kratom, máte k dispozici mnoho alternativ! Kratom má sice mnoho výhod, ale někdy je dobré čas od času něco změnit – ať už to znamená vyzkoušet některý z těchto dalších prostředků, nebo prostě změnit svou rutinu! Nakonec jen vy sami víte, co vám bude nejlépe vyhovovat, takže opatrně experimentujte, dokud nenajdete to, co funguje nejlépe! Bez ohledu na to, zda se rozhodnete zůstat u kratomu, nebo prozkoumat nějaké alternativy – nezapomeňte, že je k dispozici spousta bezpečných možností, když přijde čas vyzkoušet něco nového! Všechny naše ostatní produkty najdete na Kratolessu

Předchozí článekMáte tajný románek? Tipy, jak ho utajit
Další článekGepard
- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img