- Reklama -
DomůBydleníZnáte tyto originální tipy na zútulnění domácnosti?

Znáte tyto originální tipy na zútulnění domácnosti?

I když už máme své vysněné zařízení bytu či domu, nejednou se stává, že i přesto náš domov působí jaksi chladně? Ne nadarmo se říká, že skutečný rodinný krb dokáže vykouzlit jen zkušené ženské oko.

Domov je místo, kde se vracíme po celodenním pracovním maratonu nebo z náročného dne. Je to místo, kde si chceme odpočinout, strávit pohodové chvíle se svými nejbližšími a místo, kde se potřebujeme cítit pohodlně, komfortně a příjemně.

Atmosféru našeho domova nevytváří jen nábytek a barvy v místnosti ale i my. Každý z nás má svůj vlastní styl, podle kterého vybírá nábytek a dekorace do našeho domova.

Zařízení bytu či domu sestávající z nábytkových sestav, sedaček či postelí v ložnici vybíráme většinou na dlouhé období. Jemně obměnit a zútulnit domácnost si však dokážeme i drobnostmi v podobě menších bytových dekorací a doplňků. Není třeba hned kupovat nový nábytek.

Méně je více

Zlaté pořekadlo, které při zkrášlování interiéru platí dvojnásob. Nápadů jak se pohrát s doplňky, detaily v domácnosti je nespočetně, ale ne všechno k sobě ladí. Pokud bychom se tak říkajíc odtrhly z řetězu, namísto oázy klidu si doma vytvoříme jen prostor přeplněný různými gýčmi.

Právě proto je velmi vhodné, některé prvky volit s rozumem, abychom se vyhnuli pocitu přeplněnosti. Není nic horšího než, když naše bydlení návštěva, nebo rodinný příslušníci ohodnotí jako sklad plný harampádí.

Handmade dekorace

Pokud jsme šikovní a víme šít, vyšívat, kreslit, malovat na sklo, je velmi jednoduché si vytvořit pěkné handmade dekorace. Vlastnoručně vyrobené dekorace prostor našeho domova krásně zútulní. Nikdo v našem okolí nebude mít stejné dekorace. V tomto budeme určitě jedineční.

Vytvořme si vyšívaný lněný ubrus s lidovými motivy, vyzkoušejme dekupáž na konferenčním stolku, opracujme starou truhlici a omalujme ji, ze zavařovacích sklenic si vytvořme vázy, ze dřeva rámy na obraz a do těchto obrazů umístníme sušené bylinky.

Nápadů je opravdu dost a pokud nemáme žádný, inspirujme se internetem nebo inspirace čerpejme z vlastní hlavy.

Třeba vybírat vždy jeden styl

Někdo nedá dopustit na retro nebo vintage, někdo zase naopak preferuje čistě jen přírodní materiály a vše co je ze dřeva, další zase zbožňuje jemní nebo kontrastní syté barvy.

Ať už každý z nás patří do kterékoliv kategorie, ve výběru doplňků si třeba určitě zvolit ty správné hranice a směr, kterým chceme aby se náš domov ubíral.

Jak udělat domov skutečným domovem?

Domů netvoří luxusní nábytek či nejmodernější vybavení. Častokrát jsou to ty nejmenší detaily, které přemění chladný prostor na místo, které nám přiroste k srdci.

Abychom se v našem domě neboli bytě cítili dobře a příjemně, je třeba do prostoru takříkajíc vtisknout sami sebe.

Důležitým prvkem v naší domácnosti by měly být fotografie nás a našich přátel nebo rodinných příslušníků – na nočním stolku, v poličce obývací stěny, či na stěně v různých velikostech obrazu nebo fotokoláže.

Celý výběr záleží jen od našeho vkusu a stylu jaký preferujeme, ale netřeba určitě zapomínat na stejný design rámečků, zda to už bude kov nebo dřevo.

Rostliny dokáží stejně učinit z domácnosti náš skutečný domov.

Každá interiérová rostlina zvyšuje právě tu estetickou hodnotu interiéru. Dokonce rostliny vědí i vyčistit vzduch od různých toxických látek ve vzduchu, nebo jen od obyčejného prachu.

Zelena cesta ke spokojenosti

Kromě toho, že pokojové rostliny udržují ovzduší čisté, vnášejí do domácnosti i harmonii. Podle některých faktů lidé, kteří mají v domácnostech alespoň jednu rostlinu se cítí šťastnější.

Kam s rostlinami?

V místnosti, kde trávíme nejvíce času, kde spíme, kde potřebujeme mít prostor na relax jako je například ložnice, by určitě neměla působit jako skleník tropické zahrady – zeleň by měla tento prostor jen doplnit.

Situovat různé rostliny je vhodnější na podlahu, komody, police s knihami nebo okenní parapety, avšak jako nejlepší místo kam umístit rostliny, je u kuchyňské lince. Říká se, že v prostoru, kde nejvíce trávíme čas se nejvíce vytváří prach a myslím, že v kuchyni tráví určitě hodně času skoro každý z nás.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img