- Reklama -
DomůZdravíVíte jak na dokonalou pleť bez vrásek?

Víte jak na dokonalou pleť bez vrásek?

Každá žena chce vypadat mladě a krásně, bez ohledu na její věk. Je však plno rad a inspirací jak bojovat s vráskami a jak účinně bojovat se známkami stárnutí pokožky.

U každého z nás se příznaky stárnutí pokožky projevují jinak. Naši pokožku kromě genetiky ovlivňují i ​​různé jiné faktory. Mohou to být: stravovací návyky, přílišné vystavení se slunečnímu záření či znečištěné prostředí, ve kterém žijeme.

Kůže se negativními vlivy začíná stávat drsnější, vznikají tmavé skvrny a ztrácí svoji elasticitu. Vhodně zvolená strava je tím správným klíčovým bodem pro svěží a zářivou pleť.

Existuje však mnoho způsobů, pomocí kterých navrátíme své pokožce mladší vzhled.

Je vhodné si vybrat správný hydratační krém.

Vždy je vhodné vybrat krém, který vyhovuje vašemu typu pleti. Suchá pokožka potřebuje hydratovat častěji než mastnější. Nikdy nenechte svou pokožku suchou, bez potřebné výživy.

Konzumovat dostatečné množství tekutin

Konzumování tekutin je nezbytné pro zářivou pleť. Ráno, jak se vzbudíme, je vhodné vypít nalačno minimálně několik deci čisté vody. Pleti tak dodáme ztracenou výživu a vlhkost.

Přijímat dostatek tekutin nezapomínejme i během celého dne. Pro krásnou pokožku bychom měli denně vypít alespoň 2 litry vody.

Předtím než jdeme venku je vhodné na pleť nanést vhodný krém

Slunce je v rámci tvorby vrásek strašák číslo jedna. Proto nelze zapomínat, že naši pokožku je třeba chránit vždy, když jdeme ven. Čím delší čas trávíme na slunci, tím silnější faktor bychom měli použít. Pokud používáme každý den makeup, je vhodné zvolit takový, který má i účinný faktor.

Netřeba také zapomínat na liftingové krémy

Na trhu máme množství produktů, které zpomalují procesy stárnutí. Stačí si jen vybrat. Zaměřme se na kvalitnější značky a ne na produkty z drogerie. Nicméně v současnosti je množství institucí, které nám nabízejí i různé kosmetické procedury jak vyhladit vrásky například s pomocí Botoxu.

Domácí zkrášlování a různé recepty proti stárnutí pokožky

O víkendu někdy třeba využít svůj volný čas pro sebe a udělat si beauty den. Využijme vše, co máme v kuchyni. Citron, který účinně zesvětlí pokožku, okurku, která ji hydratuje nebo výživný med.

Netřeba zapomínat na relax a spánek

Pokožka se obnovuje lépe v noční době. Je potřeba si dopřát kvalitní, zdravý spánek, vždy, když ho potřebujeme. Zároveň je vhodné zbavit se návyků, jako je požívání alkoholu či kouření. Tyto návyky jsou také důvodem předčasného stárnutí pokožky.

Cvičení a jóga je další výborný lék a prevence proti stárnutí pokožky

Může to znít divně, ale je to pravda. Jóga instruktoři učí cviky na obličej, které pomáhají v boji proti stárnutí. Celkově se při cvičení naše tělo regeneruje a vydává z těla hormony, které nám pomáhají zabránit stárnutí pokožky, nebo dokonce vzniknutí celulitidy.

Cvičení tak může být i jedním z účinných faktorů jak se zbavit celulitidy nebo jí předejít.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img