- Reklama -
DomůZajímavostiTričko s nejmenší uhlíkovou stopou

Tričko s nejmenší uhlíkovou stopou

Co myslíte, kolik plastových PET lahví je třeba k výrobě trička? Kolik vody lze při tom ušetřit a o kolik procent méně uhlíkové stopy vytvořit? Mohla by být příměs bavlny také recyklovaná? Těmito otázkami se nepřetržitě zabývá firma Patagonia při své textilní produkci. Dala si za cíl využitím recyklace aktivně přispívat ke snižování závislosti na ropě potřebné pro výrobu nových materiálů a omezení hromadění odpadu na skládkách a ve spalovnách.

To, že se jí to opravdu daří přetavit do reality, potvrzují i ​​trička nosící titul nejmenší uhlíkové stopy. Všechny Patagonia trička Responsibili-Tee jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných materiálů. Dokonce i pro potisk firma využívá sítotiskové barvy bez PVC a ftalátů.

Zodpovědně a stylově

Celá edice Patagonia triček Responsibili-Tee má společný nejen materiálový základ a původ, ale také styl. Ten mu přineslo právě výrazné logo Patagonia, za kterým stojí nebývalé poselství v oblasti výroby outdoorové výbavy. Trička vhodná téměř na každou příležitost, od akčních aktivit po přátelské posezení s kamarády ve městě.

Patagonia tričko, které vyhrává

Ve srovnání s obyčejným tričkem se při výrobě každého Patagonia trička Responsibili-Tee ušetřilo více než 96 % vody a vytvořilo o 45 % méně uhlíkové stopy, což je v této výrobní oblasti dosud zcela nejméně. Za férový proces výroby (dobré pracovní podmínky, etické zacházení, ochrana proti diskriminaci a vyšší platové podmínky), který Patagonia zajistila každému zaměstnanci, získaly jejich produkty certifikát Fair Trade Certified.

Komfort při nošení nezaostává za kvalitou

Použití recyklovaných materiálů nijak neubralo z uživatelského komfortu při nošení. Vhodně nakombinovaná recyklovaná bavlna s recyklovaným polyesterem odvádí nadstandardně dobrou práci nejen při komfortním nošení, ale i při odolnosti a dlouhé životnosti. Všechna trička mají také podlepené ramenní švy pro znásobení pohodlí a uchování tvaru.

Záruka dobré volby

Z portfolia si jistě vybere každý. Kromě klasických triček s krátkým rukávem jsou na výběr v různých barevných provedeních také varianty s dlouhými rukávy. Koupí Patagonia trička Responsibili-Tee v bratislavské eko-outdoorové prodejně Wilderoben si s sebou neodnášíte jen pěkný kousek. Velkou přidanou hodnotou je i doživotní záruka a ještě k tomu i podpoříte Lesoochranářské seskupení VLK. Wilderoben mu věnuje 1 % z každého prodeje, aby tak přispěl k záchraně přirozených lesů na Slovensku.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img