- Reklama -
DomůBydleníPraktické textilní doplňky do vaší domácnosti

Praktické textilní doplňky do vaší domácnosti

Při zařizování interiéru je důležitý vlastní vkus, to, aby vše společně ladilo a bylo vám v bytě dobře. Je tu ale ještě další hledisko, a to by se nikdy nemělo opomíjet. Tím je rozhodně praktičnost. Máme pro vás několik tipů na produkty, které vám usnadní život.

Praktičnost jemných záclon

Přes velké množství nejrůznější stínící techniky do oken záclony zůstávají stálicí. Perfektně doladí interiér, uchrání byt od prachu a nečistot a omezí výskyt much a komárů. Dostatečně propouští denní světlo a současně vám pomohou zachovat soukromí proti pohledům zvenčí. 

Záclony jemné jako dech, které u nás pořídíte v mnoha délkách, můžou být nejen elegantní bílé, ale i něžně barevné v mnoha odstínech. Nechcete-li celobarevnou záclonu, a potřebujete zakryt třeba nevzhledný radiátor, pak u nás vyberte tu, co má od spodu až do výše jednoho metru barevné proužky. 

Závěsy pro vaše soukromí

Závěsy patří stále mezi nejvíce používané interiérové doplňky, a dokážou při správném výběru dokonale vyladit interiér. Plní i celou řadu praktických funkcí. U nás si vyberete v mnoha barvách a délkách takové, které dokážou světlo clonit částečně nebo úplně. Všechny ale bezpečně zabrání zvenčí sledovat to, co se odehrává uvnitř. Kvalitní zatemňovací závěsy vám do ložnice po ránu nepustí jasný sluneční svit a nechá vás spát tak dlouho, jak chcete. V noci utlumí světlo pouliční lampy, hluk z vozovky a udrží v místnosti příjemné klima. 

Chraňte si matraci i lůžkoviny

Jestli ještě nemáte chránič matrací, pořiďte si jej. Slouží jako ochrana matrace před poškozením a opotřebením, a tím výrazně prodlouží její životnost. Protože je pratelný, chrání matraci také před špínou, a tedy zabezpečí tělu hygienické prostředí. Zvlášť u nemocných, kteří se hodně potí. A co si budeme povídat, malé či větší nehody se stávají každému, především těm, kteří si rádi vychutnají ranní kávu v posteli. Šálek se snadno převrhne a nemáte-li chránič, neštěstí je tu.

K dokonalé ochraně vaší postele si pořiďte si přehoz na postel. Jednak brání povlečení před prachem a zásahy zvenčí, zvlášť pokud máte doma čtyřnohého miláčka, ale také zaručí, že se už nebudete muset trápit s perfektním stlaním. A když je chladno, přehoz rád převezme funkci deky a zahřeje.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img