- Reklama -
DomůZdravíNazouvák na boty šetří obuv i záda

Nazouvák na boty šetří obuv i záda

Lžíce na boty je tradičním pomocníkem u našich botníků. Často ji však používáme pouze ve chvíli, kdy jsme zdravotně hendikepovaní a máme problém se standardně obout. Lžíce na boty by však měla být standardní výbavou každé rodiny obecně, a nejen v jednom kusu.

O boty se je nutné starat a mnohdy je to i nazouvák na boty, který nám s péčí o ně pomáhá. Díky němu si je nepoškodíme v patní části při nazouvání. Snadné obouvání bot díky lžíci na boty nás též odnaučí obout si je prostě jen tak, ledabyle, bez pořádného nazutí, čímž si prolomíme patní část boty. Dělají to zejména děti, ale prohřešku se dopouští i nejeden dospělý.

Snadné i bez rozvazování

Výhodou využívání lžíce na boty je i možnost nazouvání bot bez jejich rozvazování či složitého povolování. To skvěle využijeme třeba u sportovních bot. Ty se nám nechce složitě povolovat a opět utahovat. S kvalitním nazouvákem na boty to zvládneme snadno i bez tohoto na čas náročného procesu.

Podobně však lžíce na boty pomůže i dětem. Pěstuje u nich schopnost sebeobsluhy, současně jim umožňuje nosit šněrovací boty, i když ještě neumí zavazovat šňůrky.

Nazouváky bot pro lidi s hendikepem

Pokud máme zdravotní hendikep, může být pro nás lžíce na boty doslova spásou. Hodí se zejména dlouhé lžíce. Kvalitní dlouhá kovová lžíce na boty nám umožní obout se do bot nejen bezbolestně, ale i když se nemůžeme ohnout v zádech nebo v kolenou. Je též prevencí, pokud trpíme častými problémy s vyhřezlými plotýnkami či ústřelem (lumbago). Díky dlouhému nazouváku na boty se dokážeme těmto problémům vyhýbat.

Jak si vybrat vhodnou lžíci na boty?

Lžíce se vyrábí krátké i dlouhé. Dlouhé umožňují nazouvání bez ohýbání. Hodí se pro lidi se zdravotními obtížemi, pro seniory, ale je praktické, aby tato lžíce visela u každého rodinného botníku. Každý člen rodiny však může mít svojí oblíbenou běžnou lžíci na boty. Malou plastovou, též další skladnou, která se vejde do kabelky či batohu. Mnohdy se hodí i mimo dům. Dětem je možné plastovou lžíci na boty přidat k přezůvkám i ke sportovní obuvi. Pomůže dokonce s nazouváním bruslí. Stačí vybrat tu správnou.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img