- Reklama -
DomůFinanceHypotéka na byt

Hypotéka na byt

Hypotéka na družstevní byt se dá lehce přirovnat k americké hypotéce. Ale opravdu jenom lehce, protože v tomto případě se jedná sice o hypotéku, u které platí zástava nemovitosti, avšak peníze se mohou použít jakýmkoliv účelem. Obdobně by se tento způsob hypotéky dal přirovnat k hypotéce na družstevní byt.

S vlastním bydlením mají v dnešní době problém nejenom mladé páry, ale také rodiny s dětmi i starší občané například v důchodovém věku. Největší problém je právě s bydlením v bytech. Bytů je pořád nedostatek a jejich prodej se pohybuje v závratných výšinách. Na koupi běžného bytu proto nejeden z nás se svými příjmy nebo našetřenými úsporami nestačí. Chcete si také zařídit vlastní bydlení? Přemýšlíte o koupi bytu? Chcete získat bydlení co nejlevněji a slyšeli jste, že družstevní byty vycházejí podstatně levněji? Přesně tak! Opravdu tomu tak je, jenomže získat hypotéku nebo finance na koupi, byť levnějšího družstevního bytu, je velice obtížné a složité. Tedy pokud nemáte do zástavy jinou vlastní nemovitost, v tom případě by to pro vás bylo daleko jednodušší. Vždy totiž můžete ručit zástavou jiné nemovitosti. Ovšem v případě, kdy jste například v pronájmu a nemáte našetřené úspory, tak podobnou situaci vyřeší jedině hypotéka.

více v článku...

Hypotéka na družstevní byt

Možná jste si mysleli, že na družstevní byt se ani peníze sehnat nedají. To však není pravda. Naše společnost poskytuje hypotéky právě i na tuto formu bydlení. Ovšem získání hypotéky například u banky je velice složité a často si také musíte dávat pozor na vysoký úrok. Jak tedy vlastně celá situace probíhá? Ve většině případů se jedná o odkoupení podílu od bytového družstva. Tímto odkoupeným podílem přechází byt do vašeho osobního vlastnictví a tím se zajistí zástava nemovitosti. Odkoupení podílu od bytového družstva totiž vychází levněji než koupě bydlení do osobního vlastnictví. Udělejte první krůček k tomu, abyste si konečně mohli zajistit své vlastní bydlení. Být pánem domu je velice příjemný pocit, který si jistě i vy budete moci zanedlouho užívat.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img