- Reklama -
DomůCestováníDovolená či výlet do Krkonoš nadchne malé i dospělé. Co si tu...

Dovolená či výlet do Krkonoš nadchne malé i dospělé. Co si tu rozhodně nenechat ujít?

V případě, že se vám s rodinou nechce za hranice, dopřejte si odpočinek u nás v Česku. Věřte, že nebudete litovat. Právě Krkonoše jsou místem, kde najdete spoustu zajímavostí, zábavy a nádherné přírody. Krkonošské pohoří se rozkládá v severovýchodních Čechách v západní části Libereckého kraje. Co si v těchto místech nenechat ujít, aby se zabavila celá rodina?

Za koupáním do Špindlerova Mlýna

V Krkonoších jistě najdete mnoho míst, kde je možné se v letním období vykoupat. Ale mezi ty nejlepší rozhodně patří aquapark Špindlerův Mlýn. Koupaliště vám nabízí bazén s třemi tobogány – člunový, dětský bazén s padající vodou, stříkající uspávačkou a skluzavkou. Najdete zde také oblíbenou divokou řeku, vířivky a jiné.

Do přírody za odpočinkem

Mystickou přírodu se spoustou zajímavostí najdete v Harrachově. Jedná se o výchozí bod, ze kterého nejlépe poznat Krkonoše. Najdete tu spoustu stezek a tras, které dokážou prochodit i malé děti nebo dokonce tudy můžete jít s kočárky. Velkým lákadlem jsou Mumlavské vodopády. Jedná se o nádhernou procházku, kterou si užije celá rodina.

Další možností je navštívení vertical parku, kde můžete využít houpačku, trampolínu, ale i lezeckou stěnu – děti si to tu jistě užijí.     

Také Obří důl stojí za vaše navštívení. Je označován jako sedmý div Krkonoš. Nádherné údolí, které již od 16. století láká bylinkáře ze širokého okolí. Nejen půvabná příroda, ale i historický důl Kovárna vás nadchne. Tušili jste, že se ze Sněžky po dlouhá staletí těžil arsen a měď? Důl vám umožní nahlédnout do podzemí Sněžky. Ovšem nezapomeňte si nazout pevnou obuv.

Krkonoše jsou jednoduše řečeno překrásným místem, které stojí za navštívení. A pokud jde o ubytování v Krkonoších, výběr je široký a za rozumné ceny, ze kterých vybere každý. 

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img