- Reklama -
DomůAktualityCo opravdu pomáhá na akné? Dejte na rady odborníků

Co opravdu pomáhá na akné? Dejte na rady odborníků

Sníte-li o pleti jako z alabastru, musíte se o ni příkladně starat. Ale co když se vám na tváři i jinde neustále objevují pupínky, které měly zmizet společně s pubertou? Akné bohužel nemusí odeznít a mnoho lidí trápí i v pozdějším věku. Co s tím uděláte, je na vás – budete-li dodržovat následující doporučení, vaše tvář bude brzy vypadat lépe.

Raději zapomeňte na všechny „babské rady“ a přestaňte na svou tvář plácat značné množství přípravků všeho druhu. V rámci péče o problematickou pleť platí, že méně je někdy více. Podstatné je, aby se na aknózní pokožce nenacházel přebytečná maz a póry zůstaly čisté. Budete-li si ji svědomitě a pravidelně čistit, výsledky se zaručeně dostaví.

Zdravá může být jen čistá pleť

Říká se „čistota půl zdraví“, ale v případě problematické pleti se sklony k tvorbě akné byste měli čistit důkladně, nikoliv jen polovičatě. Ovšem pozor – raději používejte jeden, dva prověřené přípravky a provádějte čištění svědomitě. Kosmetika s nevhodným složením by mohla vaši pokožku vyprovokovat k tvorbě mazu, což nechcete.

Alfou a omegou péče o pleť s akné je její čištění od všeho, co na ní nemá co pohledávat. Jako dokonalý pomocník se jeví populární micelární voda (lidově micelárka), ale i v jejím případě záleží na složení konkrétního produktu.

Podle dermatologů jsou sázkou na jistotu šetrné micelární vody od Biodermy, protože svým složením odpovídají povaze aknózní pokožky. Micelární voda Sébium H2O obsahuje komplex látek pro regulaci tvorby kožního mazu a současně se chlubí antibakteriálním účinkem. Další výhodou čištění je fakt, že není třeba pleť oplachovat kohoutkovou vodu a vystavovat ji tím látkám v ní obsažených.

Citlivý přístup

Péče o mastnou pokožku musí být důkladná, ale zároveň jemná. Proto používejte kvalitní tampónky z bavlny, které jsou k pleti šetrné a nedřou ji. Naopak se vyhněte pemze a dalším pomůckám s drsnějším povrchem. V případě mechanického podráždění pokožky zánět nabývá na intenzitě a hrozí, že se rozšíří do okolí, což komplikuje další léčbu.

Pupínky byste si neměla vymačkávat a škrábat – pleti tím rozhodně neprospějete.

Podceňovaná hydratace

Bez vody by nebyl život. Pokožka ji potřebuje a bez dostatečného přísunu dochází k dehydrataci. Tento stav přitom může postihnout jak suchou, tak mastnou pokožku. Častou chybou je snaha o odstranění přebytečného mazu pomocí kosmetiky, která pleť vysušuje. Kůže pak v reakci produkuje ještě více mazu.

Resumé? Používejte kosmetiku na problematickou pleť s hydratačním účinkem. Přípravky s vhodným složením zajistí, aby pleť nebyla napnutá, zklidní ji a dodá svěží vzhled.

Nezapomeňte, že akné není pouhou kosmetickou vadou, ale projev špatného fungování organismu. Proto je vhodné navštívit lékaře a léčbu s ním zkonzultovat.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img