- Reklama -
DomůBydlení10 tipů na úspěšnou rekonstrukci kuchyně

10 tipů na úspěšnou rekonstrukci kuchyně

1. Určete si rozvržení kuchyně, které vyhovuje vašim potřebám

Stalo se vám někdy, že jste se ocitli v kuchyni na domácím večírku nebo během svátků? Dá se říci, že kuchyně je srdcem domova a za posledních 50 let se kuchyně přesunula ze zadní části domu do centra pozornosti. Kdysi slepá ulička v domě, současné uplatnění kuchyně se často nachází v prostředí „velkého pokoje“, který podporuje otevřený půdorys domu. Přestože se díky modernímu pojetí kuchyně zdvojnásobil její význam pro společenské setkávání, jedna věc zůstala stejná:

Většina z nás pravděpodobně zná pracovní trojúhelník. Ten označuje optimální vztah mezi dřezem, sporákem a chladničkou, které jsou od sebe vzdáleny maximálně 6 stop. Správný „pracovní trojúhelník“ má za úkol omezit zbytečné kroky při vaření v kuchyni.

2. Používejte kvalitní materiály

Skříňky představují srdce a duši kuchyně a zároveň pomáhají udávat tón a styl celého domu. Ať už dáváte přednost tradičnímu vzhledu, nebo moderní kuchyni, čela zásuvek a dvířka skříněk, které vyberete, zdůrazní krásu kuchyně a zároveň do značné míry určují její trvanlivost. Je nezbytné brát v úvahu jak estetiku, včetně barvy a stylu, tak funkčnost a pevnost materiálu. Protože se jedná o významnou část rozpočtu na kuchyň, je pro úspěšný výběr skříněk zásadní vyvážení krásy, trvanlivosti a nákladů.

Přestože je k dispozici množství různých materiálů skříněk, v současné době jsou nejoblíbenější masivní tvrdé dřevo, dřevěné dýhy a syntetika.

Běžné masivní tvrdé dřevo:

olše: Tato masivní tvrdá dřevina je stále oblíbená díky nižší ceně, široké škále dostupných barev mořidel a jemnému vzhledu vláken. Přirozený ořechově hnědý podtón olše umožňuje, aby snášela mořidla podobně jako světlý javor, tmavý ořech nebo dokonce červená třešeň. V rámci kategorie tvrdých dřevin se jedná o měkčí dřevo, takže není tak tvrdé. Skvělá ekonomická volba pro vyvýšené desky mořeného dřeva se špičkovým vzhledem v rustikálním a tradičním stylu kuchyně.

Toto masivní tvrdé dřevo si udržuje svou oblibu díky velké univerzálnosti použití ve spojení s rozumnou cenou. Jemná kresba a přírodní ořechově hnědý podtón otevírají olši různé možnosti moření. Dobře mořená olše může mít vzhled mnoha jiných druhů dřeva včetně světlého javoru, tmavého ořechu nebo dokonce červené třešně. Olše je o něco měkčí než jiná tvrdá dřeva, takže nemusí být tak odolná proti opotřebení. Celkově je skvělou ekonomickou volbou pro dekorativní vyvýšené desky, mořené dřevo dodává špičkový konečný vzhled, který se nejlépe hodí do rustikálních a tradičních stylů kuchyní.

Topol: Dobrá ekonomická volba pro lakované kuchyně. Obtížně se moří kvůli přirozenému zelenému podtónu. Měkčí konec spektra tvrdého dřeva, méně odolný než javor, dub a o něco měkčí než olše. Pro bílou kuchyni ve francouzském venkovském stylu vám natřený topol poskytne stejný vzhled jako javor za nižší cenu, ale neodolá škrábancům. Typicky se používá pro špičkové dekorativní lakované obložení, jako je bílé obložení a korunní lišty v tradičních a francouzských venkovských kuchyních.

Třešeň: Vyšší volba materiálu, která s sebou nese dobrou odolnost a sytě červený podtón. Často se vyskytuje ve formálních a rafinovaných tradičních kuchyních. Olše je ekonomickou náhradou, která dosáhne stejného rafinovaného vzhledu na úkor trvanlivosti.

Javor Velmi tvrdé dřevo s mírnou kresbou. Tento materiál snese přírodní mořidlo, tmavé mořidlo nebo drží barvu s vysokou odolností. Cena je vyšší než u topolu jako alternativy pro nátěr a olše jako alternativy pro moření, ale javor vydrží dlouhodobě lépe.

Dýhy – Většina dřeva, které se běžně používá na dveře z tvrdého dřeva, je k dispozici v tenkých listech zvaných dýha, které se aplikují na dřevotřískové desky s pryskyřicí nebo MDF (dřevovláknité desky střední hustoty). Tento typ konstrukce dvířek dosahuje čistého vzhledu s přírodní povrchovou úpravou dřeva, který se často vyskytuje v moderních kuchyních. Dvířka kuchyňské linky nemohou odolat deformacím, pokud jsou vyrobena v plochém širokém stylu, proto se používá dýha, která vytváří vzhled dvířek z masivního dřeva, aniž by ztratila stabilitu. Při výběru konkrétního dýhovaného dřeva hraje velkou roli jeho tvrdost, která ovlivňuje dlouhodobou životnost. Nejtvrdší jsou javor a třešeň, zatímco olše a topol jsou nejměkčí nebo nejméně odolné. Náklady jsou často docela srovnatelné s masivními dveřmi s vyvýšenou deskou z podobných druhů dřeva.

Syntetika – Proces je podobný výše zmíněné dýze na dřevo s tím rozdílem, že dýhový materiál je látka z PVC, která obvykle disponuje větší odolností a nižší cenou. Často se používá v komerčních aplikacích a utilitárních bytových. aplikacích, jako jsou garáže a prádelny.

3. Rozhodněte se, zda natírat, nebo mořit

Debata pokračuje, natřít nebo mořit! Vynechám z ní své předsudky (i když se mořidlo snadněji udržuje, barva je stále často upřednostňována) a uvedu hlavní pro a proti:

Skvrny

Barvy se dodávají v různých odstínech

Opravy a retuše jsou jednodušší. Snadněji si udržíte dobrý vzhled skříněk po dlouhou dobu.

Méně nákladů a méně kroků.

Provedení distressingu nebo glazury usnadňuje údržbu.

Skvělá volba pro domácí kutily.

Barva

Pravděpodobně nejoblíbenější vzhled mezi majiteli domů.

Více procesních kroků než moření a dražší povrchová úprava.

Retušování může být obtížné.

Dodatečné lakování často vyžaduje profesionály, kteří vám sladí stávající barvy.

V průměru o 10-12 % dražší než skvrna (o 2 000 USD více na kuchyňském balíčku za 20 000 USD).

4. Vyberte si vhodné barvy

Může se to zdát jako nejjednodušší věc při přestavbě kuchyně, ale výběr správných barev může buď přinést harmonii do místnosti, nebo vytvořit špatný dojem. V základní teorii barev mají barvy různé významy a obecně působí buď povzbudivě, nebo relaxačně. Zde je seznam barev duhy a jejich významů:

Červená: Stimulující/vzbuzuje chuť k jídlu

Oranžová: stimulující/zvyšuje chuť k jídlu.

Žlutá: povzbuzuje, stimuluje a povzbuzuje: Žlutá: Stimulující/zvyšuje chuť k jídlu.

Zelená: zvyšuje chuť k jídlu: Uvolňující/vyvážená

Modrá: Uvolňující/snižující chuť k jídlu

Indigová: Indigová: uvolňuje/snižuje chuť k jídlu

Fialová: Fialová: rovnováha/uvolnění/snižuje chuť k jídlu

V kuchyni by měla být kombinace relaxačních i povzbuzujících barev. Je těžké pracovat v kuchyni, která je příliš relaxační, ale zároveň by neměla být příliš stimulující, aby vás vyhladověla.

5. Přerušte horizontální linii

Rozložte výšku, délku a hloubku nástěnných skříněk. Horizontální linie v horní a dolní řadě skříněk mohou způsobit, že kuchyně bude působit strnule a staticky. Přerušení horizontální linie může vaší přestavbě kuchyně dodat aktualizovaný vzhled.

6. Stavte mosty, ne zdi. Ostrůvky a poloostrůvky jsou nové kuchyňské stěny

Za posledních zhruba 30 let se otevřený půdorys stává stále populárnějším a funkce velkého pokoje (obsahujícího kuchyň, jídelnu a obývací prostor) se stává normou. Při mnoha přestavbách, které jsme v minulosti prováděli, jsme přeměňovali rozdělené půdorysy na moderní otevřený půdorys tím, že jsme zbourali veškeré bariérové stěny mezi kuchyní a obývacím pokojem. Místo stěn vymezujících hranice kuchyně představují lepší alternativu poloostrovy a ostrůvky. Zabraňují vizuálnímu přelévání kuchyně do jiných prostor a zároveň umožňují kuchaři udržovat vizuální a konverzační kontakt se členy rodiny a hosty.

7. Najděte si kreativního dodavatele s odbornými znalostmi a realistickými nápady

Neexistuje žádný univerzální přístup k přestavbě kuchyně (nebo obecně k přestavbě domu). Proto je důležité najít dodavatele, který má přístup k návrhářům schopným vytvořit jedinečná řešení specifická pro potřeby vaší kuchyně.Jestli hledáte moderní vybavení bytu za výhodnou cenu, vyzkoušejte mohla by vás zaujmout aktuální Baumax sleva nebo Answear sleva. Oblíbeným modelem, který začínají dodavatelé používat, je model design/build.

Tradiční přestavby obvykle zahrnují architekta nebo designéra, inženýra a generálního dodavatele. Model design/build spojuje všechny tři do jednoho výhodného balíčku. Když na projekt přestavby kuchyně dohlíží jedna firma, ušetříte peníze i bolesti hlavy. Kreativní dodavatel navíc nabídne praktická konstrukční řešení, která by jinak mohla být přehlédnuta.

Příkladem je kreativní využití stávajícího půdorysu kuchyně, které ušetří peníze za podlahu, instalatérské práce a další drobné výdaje, což umožní rozptýlit peníze na větší prvky přestavby kuchyně.

8. Výběr správné kuchyňské desky

Pracovní desky jsou pro kuchyni důležité, protože mohou pomoci dát kuchyni určitý tón, který reprezentuje váš životní styl. Pokud jste se poohlíželi, pak jste si již pravděpodobně vědomi, že existuje mnoho alternativ k žule nebo laminátu.

9. Výběr správného kuchyňského dřezu

Přestavby kuchyní jsou všechno A kuchyňský dřez. Pokud jde o kuchyňský dřez, funkce obvykle převáží nad vzhledem. Dřezy se dodávají v celé řadě stylů, ale je důležité zvážit, jak plánujete kuchyňský dřez používat. Je také důležité vybrat dřez odpovídající velikosti vaší kuchyně.

TIP: Pokud si chcete dát pauzu od zařizování vaší nové kuchyně či dalších místností, doporučujeme exotickou dovolenou pro relax a nabrání nových sil. Prohlédněte si Blue Style slevy a ušetřete při výběru vaší dovolené snů.

Pro kuchyně menší než 150 m2 se doporučuje použít standardní dřez s jednou mísou o rozměrech 22 × 24 palců. Pro větší kuchyně existují možnosti s více mísami a často se doporučuje zvážit možnost přídavného barového dřezu, pokud bude v kuchyni pracovat více kuchařů.

10. Vhodně osvětlete kuchyň

K čemu je vám dokonalá přestavba kuchyně, když nemůžete VIDĚT její funkce? Pokud máte to štěstí, že se nachází v blízkosti oken, využijte je! Nic se nevyrovná přirozenému osvětlení. Ale co v noci nebo v případech, kdy žádná okna nemáte? Tehdy přijde vhod použití kombinace okolního, pracovního a přirozeného osvětlení.

Závěsná svítidla se obvykle používají jako úkolové osvětlení nad kuchyňským ostrůvkem nebo poloostrovem. Slouží jako dokonalý designový prvek, který podtrhne tón vaší kuchyně.

Podhledové osvětlení je příjemným způsobem, jak dodat světlo místům, která jinak v kuchyni zejí prázdnotou. Jsou skvělým způsobem, jak zdůraznit prvky vaší kuchyně.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img