- Reklama -
DomůAktualityMitragyna Speciosa - Kratom

Mitragyna Speciosa – Kratom

Někteří z vás ho již znají. Ve světě ale i u nás je oblíbený hlavně studentů, sportovců, nebo i manažerů. Ve Spojených státech jej zná dle statistik více než 10 mil lidí. V ČR se odhaduje okolo 100 tis lidí.Takže co je kratom? Kratom není pojmenování stromu jak se mnoho lidí domnívá.

Jsou to vlastně namleté listy ze stromu, který byl latinsky pojmenován jako Mitragyna Speciosa. Mitragyna Speciosa se řadí do čeledi „mořenovitých, to je shodná čeleď jako je nám známý kávovník.

Jak zajisté všichny víme, kávovník obsahuje „kofein“, naproti tomu Mitragyna Speciosa obshahuje kolem padesáti různých alkaloidů. Rozhodně ty nejdůležitější jsou Mitragynin, 7-hydroxymitragynin popřípadě také Pseudoindoxyl mitragyninu.

Mitragyna Speciosa je vysoký strom, jehož domovem je jihovýchodní Asie.

Místní lidé znají kratom desítky možná stovky let. Je pro ně totiž velice důležitý a používají jej ve svůj „prospěch“ Co myslím tím „prospěchem“ ? To vám bohužel v tuto chvíli vysvětlit nemůžu. Nemůžu z pozice „prodejce kratomu“ Kratom totiž není v tuto chvíli schválený v ČR ani jako „potravinový doplněk“ ani jako „samotná potravina“. Etikety na sáčcích s kratomem často obsahují upozornění, že se jedná o „sběratelský předmět“. Ptáte se jak je to možné ? Může za to nařízení EU, které přísně zakazuje sdělovat o produktech téměř všechny důležité informace, v případě, že produkt není zapsán na seznamu potravin nebo potravinových doplňků. Zastávám názor, že tato situace je velmi špatná. Začínající „sběratel kratomu“ by měl být bezpodmínečně seznámen se všemi jeho klady ale také se zápory se kterými se může setkat !

Kartom prodej

Kratom není zrovna nejlevnější záležitost, každopádně platí, že čím více koupíte tím víc ušetříte. Ceny kratomovomého prášku se pohybují v rozmezí 300 – 900 za 100g kratomu. Pokud si myslíte, že za 900 Kč získáte něco lepšího než za 300 Kč, tak se bohužel pletete. Nízkou cenu nabízí především prodejci, kteří s prodejem začínají a potřebují nové zákazníky. Naopak přestřelené ceny najdete u prodejců, co jsou zde již mnoho let. Neříkám, že vždy ale občas se stává, že nově vzniklý e-shop má naprosto identického dodavatele jako ten co prodává již velmi dlouho. Takže u toho co je zde dlouho naprosto bezdůvodně zaplatíte v některých případech až 600 Kč navíc. Těch 600,- Kč navíc platíte pouze za „značku“. Nic víc nic míň. Má rada tedy zní, vyzkoušejte co nejvíce e-shopů a porovnejte ceny a kvalitu. Budete velice překvapeni. Do Googlu zadejte například „kratom prodej“, ale pokud chcete vyzkoušet náš e-shop, tak jděte rovnou na Nejlepsikratom.cz. Zřejmě nejblíže k našemu výdejnímu místu je město Kladno. Lidé proto na internetu často v souvislosti s naším obchodem vyhledávají spojení „Kratom Kladno

Výběr kvalitního kratomu

Vzhledem k legislativě o které jsem psal můžu vyjmenovat pouze několik základních faktorů.

1/ Silný kratom obsahuje minimálně 1,6 % Mitragyninu. Mitragynin je jedním z nejvíce důležitých alkaloidů v kratomovém prášku

2/ Kratom musí mít příjemnou vůni. Pokud je jen trochu cítit plísní, okamžitě ho vyhoďte.

Základní barvy kratomu

Jedničkou v prodeji je bezesporu zelený kratom. Technologie výroby je snadná. Natrhané listy se usuší a namelou. V tuto chvíli rozlišujeme dva druhy mletí kratomu. Tím je staré ( micro ) a novější ( nano ). Nano je nyní nejjemnější forma mletí kratomového prášku.

V pořadí druhý v prodeji je bílý kratom, který se vyrábí podobným způsobem zelený, údajně se ale používají starší listy.

Na třetím místě je v prodeji červený kratom. Zde je postup výroby následující. Čerstvě natrhané listy se nasypou do pytlů a zde ještě vlhké se nechají projít několik dnů procesem fermentace.

Legalita kratomu

V ČR je prodej kratomu zcela legální. Zakoupit ho můžete přes internet i v kamenných prodejnách.

Kde kratom nekoupíte ? Je to třeba Turecko, Rusko, Británie, Francie, Itálie, Polsko , Polsko, Rumunsko, Bulharsko,

Zakázaný je i v některých státech USA. Například se jedná Vermont, Tennessee, Wisconsin Arkansas, Alabama, Indiana.

Ve zbývajících státech USA je buď zcela legální nebo regulovaný dle zákona daného státu

A na konec země v Evropě, kde by zakoupení kratomu neměl být problém. Mezi ně se řadí Španělsko, Německo, Belgie, Rakousko, Maďarsko, Řecko, Chorvatsko.

Chystáte se na dovolenou mimo ČR a chcete si vzít kratom s sebou ? Vždy si nejprve zjistěte aktuální legislativu v dané zemi, ušetříte si mnoho problémů. Legislativa se mění poměrně rychle a je potřeba na to dávat pozor!

Skladování kratomu

Kratom skladujete suchu a temnu.

Ke skladování kratomového prášku nepoužívejte ledničku ani mrazničku, prášek by mohl navlhnout a tím zcela znehodnotit.

Doporučujeme nákup od prodejců, kteří jako my používají kvalitní doypack sáčky, které je možné otevírat každý den po dobu minimálně 1 měsíce bez toho, aniž by se uzávěr poškodil

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img