- Reklama -
DomůVařeníFrancouzská tradice v pekařství PAUL

Francouzská tradice v pekařství PAUL

Opět je po Vánocích, Ježíšek už nadělil dárky v každé domácnosti, ale to ještě neznamená, že je všem svátkům konec. Již zanedlouho, tedy 6. ledna, oslavíme svátek Tří králů. A právě ode dneška, až do oslav Kašpara, Melichara a Baltazara, bude k dostání v pekařství PAUL Královský koláč, který se právě k tomuto svátku váže.

Ve Francii je tento koláč spojený s dlouholetou tradicí, a proto nesmí chybět ani na pultech francouzského pekařství PAUL. Zajímá vás, jak je ovšem spjat se svátkem Tří králů? V Královském koláči, neboli  Galette de Rois, je totiž keramická figurka a ten kdo ji při jezení nalezne, se stává králem a obdrží papírovou korunu, která mu bude nosit celý rok štěstí.

A právě tuto zábavu si můžete užít například se svými přáteli. K dostání je totiž i ve velké variantě, takže se nemusíte bát, že by na někoho nezbylo. Pokud ovšem žádnou návštěvu nečekáte a přesto už teď cítíte chuť, se do koláče zakousnout, je tu právě pro vás i varianta malá. Tak si po těch Vánocích dopřejte oddych a přijďte si pro koláč, ke kterému obdržíte keramickou figurku a papírovou korunu, na jakoukoliv pobočku pekařství PAUL. Ochutnejte ho buď přímo v pekařství, nebo si jej odneste domů a podělte se se svými nejbližšími.

Více informací naleznete na stránkách www.paul-cz.com.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img