- Reklama -
DomůAktualitySlapové jevy

Slapové jevy

Slapové jevy jsou síly, které se nacházejí ve vesmíru. Jsou zjevné u planet, měsíců a také hvězd. Mají vliv na zemskou hladinu moře, která se pohybuje a vytváří příliv i odliv. Ten se objevuje po celé Zemi. Vlivem gravitace voda odtéká z pobřeží a také přitéká.

Největší přiliv a odliv je ve Fundské zátoce v Kanadě. Výška hladiny tam dosahuje 20 metrů. V Evropě je to v zátoce Mont Saint Michel, kde je hladina vody až 13 metrů.

Mezi přílivem a odlivem bývá zpravidla 12 hodin. Má na něj vliv naše největší družice Měsíc a jeho pohyb kolem planety Země.

V minulosti si lidé mysleli, že příliv a odliv má na svědomí vítr, který fouká nad hladinou, později však přišli na to, že je to Měsíc. Příliv a odliv je využívaný k rybolovu.

Rádi byste se dozvěděli o dalších zajímavých tématech jako například módě, špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, zvířatech či o tom co pro nás mají připravené hvězdy.

Podívejte se na náš blog. Jaký je rozdíl mezi normálním horoskopem a tím čínským? Můžete si zde například přečíst zajímavosti o znamení berana nebo vodnáře či  o znamení  zvěrokruhu panna.

- Reklama -

Must Read

- Reklama -spot_img